Tarashe Telegram
سر خط خبرها

اپل 100 میلیون پنل OLED به سامسونگ سفارش داده است 0

نویسنده : یاور ملکیان تاریخ : ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - 15:00 بازدید : 1124 بار
اپل 100 میلیون پنل OLED به سامسونگ سفارش داده است

کمپانی آمریکایی اپل در ابتدای آوریل حدود 100 میلیون پنل 5.5 اینچی OLED به شرکت کره ای سامسونگ سفارش داده است. این نمایشگر های از نسل ششم پنل های OLED از سری A3 بوده و در اندازه 1850X1500 میلی متر می باشد. بدین تریتب تولید این پنل ها از تعداد 1.5 میلیون پنل در ماه توسط سامسونگ به 12 میلیون پنل افزایش خواهد یافت و سامسونگ به منظور پوشش این سفارش باید سرمایه گذاری 8.7 میلیون دلاری در زمینه تولید پنل های مذکور انجام دهد. گفتنی است این قرارداد سه ساله بوده و احتمالا در گوشی های 2017 این شرکت استفاده خواهند شد. با توجه به اندازه پنل های فوق پیش بینی می شود اپل در مدل iPhone 7S Plus از این پنل ها بهره گیرد.

پیش از این مینگ چی کو، تحلیلگر ارشد KGI نیز پیشبینی کرده بود که اپل در نسل های آینده گوشی های خود از پنل OLED بهره خواهد برد. باید گفت هزینه پایین تامین پنل های OLED در برابر پنل های LCD فعلی و همچنین کیفیت بالای آنها دلیل این تصمیم شرکت اپل است و سامسونگ برای این قرارداد خود خط تولیدی در کارخانه Asan خود در خاک چین راه اندازی کرده است. این سفارش تنها سفارش کمپانی اپل نیست و این شرکت سفارش مشابهی را به شرکت LG نیز داده است.

منبع GSMArena
نویسنده
تصویر Yavar

یاور ملکیان هستم. دانشجوی کارشناسی رشته میکروبیولوژی. شاید کامپیوتر چندان با رشته تحصیلیم در ارتباط نباشد اما عاشق تکنولوژی ها نو هستم. سخت افزار و تست قطعات مختلف سخت افزاری یکی از علایق اصلیم به شمار می رود.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.