Tarashe Telegram
سر خط خبرها

افزایش 12 تا 15 درصدی قیمت خودروهای وارداتی در سال 95 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ - 14:00 بازدید : 1356 بار
افزایش 12 تا 15 درصدی قیمت خودروهای وارداتی در سال 95

فرهاد احتشام زاد، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگویی خبری اعلام کرد: در لایحه بودجه سال 1395 کل کشور، قیمت دلار مبادلاتی 12 درصد افزایش یافته و همپای آن نیز قیمت دلار در بازار آزاد 15 درصد بالا رفته است. این موضوع باعث شده است تا در سال 95 هر گونه ثبت سفارش برای واردات خودرو بر مبنای قیمت ها جدید صورت گیرد و حتی اگر خودروسازان مادر و واردکنندگان نخواهند قیمت خودرو را بالا ببرند، افزایش قیمت دلار سبب خواهد شد تا قیمت هر دستگاه خودرو وارداتی بین 12 تا 15 درصد در سال جاری افزایش یابد.

وی افزود: یکی از شانس‌های واردکنندگان خودرو در شرایط فعلی، ثبات فضای اقتصاد کلان کشور است که امیدواریم این ثبات ادامه دار باشد چرا که اقتصاد ایران را پیشبینی پذیر کرده و هر فعال اقتصادی می‌ تواند برای میان مدت و بلند مدت فعالیت‌ های خود برنامه ریزی کند. رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: هر گونه تصمیم خلق‌ الساعه از سوی دولت سبب خواهد شد تا جریان اقتصادی در واردات خودرو به هم ریخته شود بنابراین تنها خواسته ی ما این است که دولت با قدرت به ثبات در سیاستگذاری‌ ها و پیشبینی‌ پذیری اقتصاد ایران کمک کند.

احتشام‌ زاد همچنین افزود: در حال حاضر 18 نمایندگی رسمی خودروهای خارجی که مستقیما با کارخانه های مادر در ارتباط هستند عضو انجمن شده‌اند که با توجه به فعالیت برخی برندهای جدید در سال پیشبینی می‌کنیم که تعداد نمایندگی های رسمی خودرو خارجی در ایران افزایش یابد.

منبع EghtesadNews
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.