Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نسخه جدید ابزار یکپارچه توسعه اپلیکیشنهای اندروید با نام Android Studio 2 منتشر شد 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - 09:30 بازدید : 1483 بار
نسخه جدید ابزار یکپارچه توسعه اپلیکیشنهای اندروید با نام Android Studio 2 منتشر شد

اگر از برنامه نویسان دنیای اندروید باشید حتما میدانید که گوگل پس از قطع پشتیبانی از محیط توسعه Eclips، ابزار (IDE) یکپارچه خود جهت توسعه اپلیکیشن های اندروید را با نام Android Studio معرفی کرد. این ابزار با وجود امکانات بی نظیر و بسیار بهینه نسبت به محیط Eclips همچنان از کم و کاستی هایی برخوردار بود که حال با عرضه دومین نسخه پایدار آن، برنامه نویسی برای اندروید بسیار لذت بخش تر از پیش خواهد بود.

در نسخه جدید این برنامه کاربران به امکاناتی از جمله Instant Run Build، سرویس یکپارچه ابری جهت تست برنامه ها، امکان نصب برنامه های APK به وسیله ی فرآیند Drag & Drop، پشتیبانی از سنسورهای جدید و صفحات چندلمسی و ... اشاره کرد. در توصیف سیستم Instant Run به عنوان یکی از مهمترین تغییرات برنامه باید بگوییم که برخلاف گذشته با استفاده از این سرویس حال برنامه نویس به صورت لحظه قادر به مشاهده تغییرات خود به صورت زنده در برنامه اصلی خواهد بود و دیگر نیازی به تولید فایل APK و نصب مجدد آن نخواهد بود. همچنین کاربران می توانند از طریق سرویس ابری یکپارچه برنامه را برای دستگاه های فیزیکی موجود ارسال نمایند تا برای نصب و تست بر روی آنها آماده گردد. از دیگر امکانات Android Studio 2 می توان به سیستم معرفی نرم افزارهای ساخته شده به موتور جستجوی گوگل اشاره کرد که موجب شناخته شدن سریع تر برنامه خواهد شد. برای دانلود نسخه جدید Android Studio اینجا را کلیک کنید، شما همچنین می توانید نسخه قبلی خود را به نسخه جدید بروزرسانی نمایید.

نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.