Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نسخه لینوکس نرم افزار Microsoft SQL Server عرضه می شود 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ - 21:40 بازدید : 1163 بار
نسخه لینوکس نرم افزار Microsoft SQL Server عرضه می شود

مایکروسافت در جدیدترین اطلاعیه خود از انتشار نسخه لینوکس نرم افزار پایگاه داده SQL Server خبر داد. این نرم افزار پایگاه داده به عنوان یکی از نرم افزارهای محبوب در زمینه مدیریت اطلاعات به شمار می رود، اما تا پیش از این به غیر از سیستم عامل ویندوز بر روی هیچ سیستم عامل دیگری در دسترس نبوده است و این گام مایکروسافت نشان از تلاش کمپانی فوق جهت جذب بازار پایگاه داده ها در سایر پلتفرم ها را دارد.

تغییر رویکرد مایکروسافت در قبال عرضه نرم افزارهای اختصاصی این شرکت بر روی پلتفرم های دیگر نشان از تغییر سیاست های شرکت از حالت فروش سیستم عامل و کسب درآمد به صورت سنتی به حالت کسب درآمد از کلیه سیستم عامل ها به شیوه نوین دارد. مدیرعامل مایکروسافت در مصاحبه خود با روزنامه نیویورک تایمز در رابطه با این اقدام مایکروسافت اعلام کرده است که در دنیای امروز داده ها در مرکز توجه قرار دارند و استراتژی کنونی شرکت ها تاکید ویژه ای بر خود سیستم عامل ندارد.

شایان ذکر است که نسخه آزمایشی و اولیه SQL Server برای سیستم عامل لینوکس از هم اکنون در دسترس است ولی نسخه نهایی و کامل آن اواسط سال 2017 میلادی به بازار عرضه خواهد شد. برخلاف استیو بالمر (مدیرعامل پیشین مایکروسافت)، ساتیا نادلا سیاست های بازتر و جدیدتری برای این کمپانی اتخاد می کند، از جمله قدم های پیشین مایکروسافت برای آشتی با کاربران لینوکس را می توان هماهنگی فضای ابری Azure با لینوکس دانست که مورد حیرت اصحاب دنیای فناوری اطلاعات شد. استیو بالمر مدیرعامل پیشین مایکروسافت همواره از لینوکس به عنوان یک سرطان در دنیای رایانه ها یاد می کرد.

منبع Engadget
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.