Tarashe Telegram
سر خط خبرها

احتمال پشتیبانی از فناوری NFC در iPhone 6 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۷ شهريور ۱۳۹۳ - 01:06 بازدید : 665 بار
احتمال پشتیبانی از فناوری NFC در iPhone 6

یکی از امکانات جدید فراهم شده در گوشی های هوشمند جدید امکان ارتباطی NFC می باشد. واژه NFC که مخفف 3 کلمه Near Field Communication می باشد به عنوان یک ارتباط رادیویی مطرح می باشد. البته برای ایجاد ارتباط باید فاصله دستگاه مجهز به NFC تا دستگاه NFC خوان بسیار کم باشد. از ارتباط NFC امروزه جهت پرداخت های امن موبایلی نیز استفاده گسترده ای می شود، همچنین جهت ارتباط دستگاه های مختلف دیجیتالی در فواصل نزدیک به هم نیز از این ارتباط استفاده عمده ای می گردد. به صورت کلی این ارتباط به دلیل مصرف پایین انرژی و همچنین امنیت بیشتر ارتباطی دارای اهمیت ویژه ای است اما گوشی های iPhone تا به امروز در هیچ مدل خود دارای امکان NFC به نبوده اند.

شایعات و اخبار منتشر شده حاکی از آن است که شرکت اپل در سری جدید گوشی های آیفون خود یعنی iPhone 6 به احتمال زیاد از تکنولوژی NFC نیز پشتیبانی خواهد نمود و به توجه به فراگیر شدن پرداخت های موبایلی مخصوصا در کشورهای آمریکایی و اروپایی این شایعه به احتمال زیاد به واقعیت بدل خواهد شد. با این حال زمان رسمی معرفی گوشی جدید آیفون 9ام سپتامبر 2014 خواهد بود و باید تا آن زمان منتظر بود و صحت یا عدم صحت خبرهای منتشر شده در زمینه این گوشی و امکانات آن را متوجه شد.

منبع CNET
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.