Tarashe Telegram
سر خط خبرها

هفت رفتار ظاهری که شخصیت شما را لو می دهند ! 0

نویسنده : سینا حقیقت تاریخ : ۴ اسفند ۱۳۹۴ - 15:00 بازدید : 1468 بار
هفت رفتار ظاهری که شخصیت شما را لو می دهند !

حتما تا به حال شنیده اید که می گویند نباید از روی ظاهر کسی قضاوت کرد. اما واقعیت آن است که بسیاری از رفتارهای ظاهری و اجتماعی تا حد زیادی نشانگر شخصیت افراد بوده و باطن آنها را تاحدودی روشن می سازد. اگر شما تمام تلاش خود را بکنید تا از روی ظاهر افراد با آنها ارتباط برقرار نکنید باز هم ناخواسته به سوی افرادی با لباس، مدل آرایش، لحن گفتار و ... خاصی متمایل خواهید شد. این قضیه دقیقا در جهت عکس نیز اتفاق می افتد و افراد غریبه دقیقا به دلیل همین ظواهر امر ممکن است با شما ارتباط برقرار نمایند. اما در ادامه به بررسی هفت مورد ظاهری می پردازیم که تا حدود زیادی شخصیت باطنی افراد را فاش می سازند. پس در ادامه با تراشه همراه باشید ...

نحوه دست دادن با افراد مهم است !

طبق بررسی های روانشناختی صورت گرفته افرادی که محکم و استوار با شما دست می دهند دارای اعتماد به نفس بالایی بوده و معمولا شخصیت برونگرا دارند، این افراد دوست دارند در مورد احساسات خود با شما صحبت کنند و البته باید بدانید چنین افرادی زیاد آرام و متین هم نیستند ! در نقطه مقابل آن افرادی که شل و بی حال دست می دهد دارای اعتماد به نقس ضعیفی هستند و از چالش ها گریزان خواهند بود.

همچنین باید توجه داشت که افرادی که خود برای دست دادن پیش قدم می شوند افرادی اجتماعی می باشند اما افرادی که از دست دادن امتناع می کنند افرادی منزوی و غیرصمیمی هستند.

چشم ها ذات شما رو لو می دهند !

چشم های افراد دریچه ای به روح آنهاست. تنها از چشمان افراد می تواند سطرها و صفحه ها در مورد شخصیت باطنی آنها اطلاعات خواند ! چشم ها طرز تفکر، میزان وفاداری، خیانتکار بودن، دروغ یا راستگو بودن افراد و ... را به صورت غیرارادای به افراد مقابل منتقل می سازند. طبق تخقیقات صورت گرفته افرادی با چشمان آبی سازش پذیری کمتری دارند و بیشتر به سمت مشروبات الکی متمایل می شوند. همچنین اگر شما با فردی ارتباط چشمی برقرار کردید و آن فرد نتوانست به مدت زیادی این ارتباط را حفظ کند باید بدانید آن فرد از خودداری ذاتی و اراده ضعیفی برخوردار است.

وقت شناسی را فراموش نکنید !

وقت شناس بودن همیشه یکی از مهمترین آداب ادب بوده و در صورت رعایت آن شما با بازخوردهای مثبت فراوانی روبرو خواهید شد، عدم رعایت این مسئله نیز از شما فردی بی ادب و غیرقابل اعتماد تداعی خواهد کرد. پس همواره سعی کنید وقت شناس باشید تا اهمیتی که برای افراد قائل می شود به وضوح مشخص گردد.

جویدن ناخن ها چه پیامی دارد ؟

شاید شما هم با افرادی برخورد کرده اید که دائما ناخن های خود را می جوند، موهایشان را می کشند و یا رفتار خاص و تکراری از خود نشان می دهند. حتی ممکن است خود در زمره اینگونه افراد باشید. تحقیقات مخصوصا بر روی افرادی که ناخن های خود را می جوند نشان داده است که چنین افرادی کمال گرا، نگران و البته عصبی هستند. همچنین بروز چنین رفتار خاصی نشان از ناامیدی، یاس، خستگی و عجول بودن افراد دارد.

هر دست خط حامل پیامی روحی است !

موسسه ملی خودکار بریتانیا در مورد دست خط افراد تحقیقی انجام داده است که براساس آن مشخص گردید که افرادی که خط ریزتری دارند معمولا افراد خجالتی، ریزبین و درس خوانی هستند و افرادی که اجتماعی تر هستند و قصد جلب توجه بیشتری دارند خط درشت تری دارند. همچنین افراد جدی در هنگام نوشتن فشار بیشتری بر خودکار وارد می کنند و در مقابل افراد حساس با فشار کمتری می نگارند.

رنگ ها بازهم شخصیت درونی شما رو لو می دهند !

در دنیای روانشناسی رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردارند. طبق مقاله ای که در مورد رنگ شناسی پوشش افراد صورت گرفته افرادی با لباس های غالبا مشکی افرادی هنرمند و حساسند، افرادی با لباس های قرمز پر جنب و جوشند و تلاش بیشتری در زندگی می کنند. افرادی با لباس های سبز مهربان تر و وفاتر و افرادی با لباس سفید منطقی تر و منظم ترند. طبق این تحقیق افرادی که بیشتر لباس های آبی به تن می کنند حساس و استوارند و به اطرافیان خود توجه بیشتری می کنند.

در انتخاب کفش های خود دقت کنید !

شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم مری گیلات، محقق دانشگاه کانساس آمریکا طی پژوهشی اعلام کرد که کفش ها 90 درصد از ویژگی های شخصیتی افراد را بروز می دهند ! از روی کفش افراد می تواند میزان درآمد، وابستگی سیاسی، سن و جنسیت افراد را به راحتی حدس زد !

حال که این موارد را خواندید خود را بررسی کنید و ببینید از نظر افرادی که شما را ملاقات می کنند چگونه فردی هستید ؟

نویسنده
تصویر Sina70

سینا حقیقت هستم. دانشجوی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک ، تخصص اصلی من در زمینه توسعه وب و طراحی رابط کاربری برای وب سایت ها می باشد .

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.