Tarashe Telegram
سر خط خبرها

امکان اجرای برنامه های iOS بر روی اندروید 1

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۳ شهريور ۱۳۹۳ - 00:14 بازدید : 3079 بار
امکان اجرای برنامه های iOS بر روی اندروید

امروزه هزاران نرم افزار برای گوشی های هوشمند ارائه گردیده است و در هر زمینه ای میتوان شاهد نرم افزارهای مختلفی هستیم که توسط برنامه نویسان سراسر جهان نوشته و عرضه گردیده است.

اما در این میان هر سیستم عامل دارای نرم افزارهای اختصاصی خود هست و دو سیستم عامل Android و iOS دارای بزرگترین مجموعه نرم افزاری در بین سیستم عامل های دیگر هستند و تقریبا هر نرم افزاری که برای یکی از این سیستم عامل ها عرضه میگردد در کوتاه زمانی برای سیستم عامل مقابل نیز عرضه می شود. در این میان نرم افزارهایی وجود دارند که اختصاصا متعلق به سیستم عامل iOS هستند و سیل عظیم کاربران سیستم عامل اندروید از دسترسی به آنها بی بهره اند.

اخیرا گروهی از دانشمندان و محققان دانشگاه کلمبیا بر روی نرم افزار و تکنولوژی با نام Cycada در حال کار هستند که به کاربران سیستم عامل اندروید این اجازه را میدهد تا بدون استفاده از ماشین های مجازی و لایه های سازگار کننده و کاهش سرعت سیستم قادر به اجرای نرم افزارهای اختصاصی سیستم عامل iOS را بر روی گوشی و دستگاه اندرویدی خود اجرا نمایند.

این تکنولوژی با استفاده از روشی با نام compile-time code adaptation قادر به اجرای برنامه های iOS بر روی سیستم عامل اندروید می باشد. البته در این روش نرم افزار مورد نظر به کدهایی قابل فهم برای سیستم عامل های بر پایه لینوکس تبدیل می شود و از آنجا که سیستم عامل اندروید نیز بر پایه لینوکس طراحی گشته می توان از این تکنولوژی در آن بهره برد.

قابل ذکر است که این پروژه فعلا در حالت تستی و آزمایشگاهی خود قرار دارد و برای عموم عرضه نگردیده است. در ضمن فعلا هیچ یک از شرکت های گوگل (خالق و توسعه دهنده سیستم عامل اندروید) و اپل (خالق و توسعه دهنده iOS) عکس العمل خاصی نسبت به این خبر از خود نشان نداده اند.

منبع AndroidCommunity
تگ ها
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
کیان
کیان 25 مهر 1393 - 12:13

The app is good