Tarashe Telegram
سر خط خبرها

کمپانی Volvo اپلیکیشن را جایگزین سوئیچ خودروهایش می کند 0

نویسنده : سینا حقیقت تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۴ - 15:45 بازدید : 966 بار
کمپانی Volvo اپلیکیشن را جایگزین سوئیچ خودروهایش می کند

تاکنون شرکتهای خودروسازی مختلفی به استفاده از روش های گوناگونی جهت حذف نیاز فیزیکی به سوئیچ اقدام کرده اند. اقداماتی همچون شناسایی صاحب خودرو از طریق اثر انگشت، رمزعبور و ...، اما کلیه این روش ها به عنوان یک روش ثانویه مطرح بوده است و در کنار ارائه چنین امکاناتی همچنان سوئیچ فیزیکی نیز به کاربران خودروهای فوق تحویل داده می شد.

در جدیدترین اقدام، کمپانی خودروسازی Volvo در نظر دارد با حذف رسمی سوئیچ فیزیکی، از بستر ارتباط وایرلس از طریق بلوتوث و همچنین اپلیکیشن اختصاصی برای باز کردن در خوردو و روشن کردن آن استفاده نماید. این طرح در ابتدا بهار امسال در کشور سوئد اجرا می گردد و در صورت موفقیت طرح، از سال 2017 شاهد فراگیری جهانی آن خواهیم بود. گفتنی است Volvo اعلام کرده است که خریداران قادر به دریافت سوئیچ های فیزیکی نیز خواهند بود اما این شرکت در تلاش است تا خریداران را به استفاده خودروهای بدون سوئیچ متمایل سازد.

با استفاده از اپلیکیشن جهت بازکردن خودرو و همچنین استارت زدن موتور کاربران قادر خواهند بود سوئیچ دیجیتال خود را با اعضای خانواده و یا دوست خود به اشتراک گذارند تا این افراد نیز قادر به استفاده از خودرو باشند. اما مطابق معمول خطرات امنیتی برای این روش مطرح است و احتمال هک شدن این سیستم در صورت عدم تامین امنیت کافی وجود خواهد داشت. نظر شما چیست ؟ آیا به داشتن خودروی بدون سوئیچ با چنین امکانی مایل هستید ؟

volvo-keyless-1.jpg

volvo-keyless-2.png

منبع VentureBeat
نویسنده
تصویر Sina70

سینا حقیقت هستم. دانشجوی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک ، تخصص اصلی من در زمینه توسعه وب و طراحی رابط کاربری برای وب سایت ها می باشد .

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.