Tarashe Telegram
سر خط خبرها

تلاش گوگل برای شارژ بی سیم خودروهای خودران 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - 20:15 بازدید : 791 بار
تلاش گوگل برای شارژ بی سیم خودروهای خودران

گوگل به عنوان یکی از پیشگامان توسعه خودروهای خودران و هوشمند در تلاش است تا سیستم شارژ بیسیم و سریع را برای خودروهایش فراهم سازد. این کمپانی که به یمن آزمایشات گوناگون خودروهایش مخصوصا در برخی از مناطق و خیابان های ایالت های آمریکا حال تجربه ی بسیار خوبی در این زمینه کسب کرده است با ثبت اختراعات و پتنت هایی در تلاش است تا با حذف روند شارژ سیمی خودروهای خودران، آنها را از طریق القای مغناطیسی با سرعت شارژ نماید.

طبق اسناد موجود در کمیسیون ارتباطات فدرال، گوگل در همکاری با شرکت های Hevo Power و Momentum Dynamics در تلاش است تا سیستم فوق را ابتداعا در منطقه Mountain View تست و آزمایش نماید. در صورت موفق بودن این پروژه، گوگل قادر خواهد بود با نصب فرستنده های مغناطیسی خود در خیابان ها و جاده های پر رفت آمد خودروهای مجهز به گیرنده های الکترومغناطیسی اش را از طریق سرویس شارژ بی سیم به سرعت شارژ نماید. البته این ایده و تلاش هنوز راه زیادی تا پیاده سازی گسترده دارد و باید توجه داشت که در صورت عدم کارایی این سرویس در شرایط خاص ممکن است حوادث ناگواری در خیابان ها به وقوع بپیوندد.

منبع ubergizmo
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.