Tarashe Telegram
سر خط خبرها

قدم جدید جیمیل جهت مبارزه با هرزنامه ها ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ - 20:29 بازدید : 869 بار
قدم جدید جیمیل جهت مبارزه با هرزنامه ها !

یکی از آزار دهنده ترین مشکلات ایمیل در کنار همه ی مزایایی که برای کاربران خود به ارمغان آورده است دریافت نامه های تبلیغاتی ناخواسته است که به نام هرزنامه یا اسپم مشهور هستند. مشکلات هرزنامه ها به قدری حاد شده است که اکنون طبق قوانین بسیاری از کشورها ارسال هرزنامه جرم محسوب میگردد و مجرمان در صورت شناسایی تحت پیگرد قرار میگیرند و جریمه های سنگینی نیز برای متخلفان مشخص می گردد.

اما در کنار همه قوانین و با وجود سخت گیری های بین المللی در این مورد همچنان درصد رشد سالانه هرزنامه ها خیره کننده است و شرکت های ارائه دهنده سرویس ایمیل سعی دارند با پیشرفته سازی فیلترهای شناسایی هرزنامه ها از دریافت آنها توسط کاربران خود جلوگیری نمایند.

شرکت گوگل ارائه دهنده سرویس جیمیل که به عنوان یکی از بهترین و برترین سرویس های ایمیل دنیا مطرح است اخیرا از الگوریتم جدیدی برای شناسایی هرزنامه های دریافتی کاربران پرده برداری کرده است که با آنالیز متون نامه ها و شناسایی نامه های مشکوک از دریافت آنها در inbox کاربران جلوگیری می کند.

فیلتر جدید، نامه‌ هایی را که دارای کاراکترهای محدود، مشابه و تکرارشونده هستند شناسایی کرده و با تجزیه و تحلیل محتوای آنها تشخیص می دهد که آیا باید نامه‌ های یاد شده را هرزنامه محسوب کند یا خیر. این فیلتر زبان های غیر لاتین را نیز پشتیبانی میکند و امیدواریم با رونمایی از این الگورتیم شاهد کاهش هرزنامه های فارسی در inbox کاربران باشیم.

منبع Softpedia
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.