Tarashe Telegram
سر خط خبرها

چگونه از تغییر خودکار آدرس موتور جستجو گوگل به گوگل منطقه ای خودداری کنیم ؟ 1

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - 01:38 بازدید : 1613 بار
چگونه از تغییر خودکار آدرس موتور جستجو گوگل به گوگل منطقه ای خودداری کنیم ؟

موتور جستجوی گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوی دنیا نقش بسیار مهمی در وبگردی های ما دارد و دانسته و ندانسته ما روزانه 10ها و شاید هم 100ها بار از آن برای جستجو کلیدواژه های مورد نظر خود استفاده می کنیم.

مخصوصا موتور جستجوی گوگل در ایران به عنوان برترین موتور جستجو شناخته شده است و دارا بودن بالاترین تعداد دفعات نمایش صفحه جستجوی این موتور جستجوگر قدرتمند در کشور ایران نشانگر این مطلب است. اما شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در صورت تغییر شناسه IP خود و یا در هنگام استفاده از پراکسی سرورها آدرس موتور جستجوی گوگل شما به صورت خودکار بسته به کشوری که شما با شناسه IP آن در حال وبگردی هستید تغییر می کند (به عنوان مثال اگر با شناسه IP کشور انگلستان در حال گشت و گذار باشید آدرس گوگل از google.com به صورت خودکار به google.co.uk تبدیل می شود). این تغییر خودکار باعث می گردد تا در نتایج جستجوهای شما وب سایت های پرطرفدار از لحاظ منطقه ای در صدر قرار گیرند و در نتیجه شما نتوانید به نتیجه مناسبی در جستجوهای خود دست یابید، اما چاره کار در چیست ؟

راه حل این مشکل بسیار ساده است ! اگر شما صفحه google.com خود را بر روی زبان فارسی تنظیم کرده اید کافی است یکبار به آدرس زیر مراجعه کنید :

http://www.google.com/ncr

به همین سادگی، به همین خوشمزگی ! از این پس شما با هر شناسه IP در حال گشت و گذار در اینترنت باشید در صورت جستجو به وسیله ی گوگل از گوگل فارسی برای جستجوهای شما استفاده خواهد شد.

نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
فاطمه قنبری
فاطمه قنبری 18 بهمن 1393 - 15:32

سپاس