Tarashe Telegram
سر خط خبرها

فروش مناسب پلی استیشن در سه ماهه چهارم سال 2015 سود سرشاری را نصیب سونی کرد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۹ بهمن ۱۳۹۴ - 17:20 بازدید : 875 بار
فروش مناسب پلی استیشن در سه ماهه چهارم سال 2015 سود سرشاری را نصیب سونی کرد

طبق گزارش مالی سونی، این شرکت ژاپنی توانست 1.69 میلیارد دلار سود عملیاتی از مجموع درآمد 21.5 میلیارد دلاری کسب نماید و بدین ترتیب سود خالص یک میلیارد دلاری در سه ماهه چهارم سال 2015 نصیب سونی شد و این شرکت رشدی 33 درصدی در کسب درآمد را نسبت به مدت مشابه در سال 2014 تجربه کرد.

جالب است بدانید پلی استیشن 4 هم از لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری توانست با رشد درآمد 10.5 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته درآمد 4.89 میلیارد برای سونی به ارمغان آورد. همچنین سونی پیکچرز نیز با فروش بالا و مناسب فیلم های Spectre و Hotel Transylvania 2 توانست در فصل پایانی سال 2015 درآمدی 2.18 میلیارد دلاری نصیب سونی کند که نسبت به زمان مشابه اش در سال 2014 رشدی 26.9 درصدی به خود دید.

گفتنی است بخش موبایل سونی نیز با وجود کاهش فروش 14.7 درصد خود توانست با مدیریت مناسب هزینه ها و همچنین تمرکز بر عرضه گوشی های بالا رده سود عملیاتی 201 میلیون دلاری برای سونی در پی داشته باشد. اما فصل آخر سال 2015 برای بخش ابزار سونی که سنسورهای دوربین و باتری های قابل شارژ نیز جزئی از این بخش هستند با کاهش کلی میزان تقاضای گوشی هوشمند در جهان سودی منفی داشته است و برخلاف همیشه با فروش 2.08 میلیاردی کاهشی 12.6 درصدی داشته است که 97 میلیون دلار ضرر به سونی تحمیل کرده است.

منبع theverge
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.