Tarashe Telegram
سر خط خبرها

دسترسی به وب سایت یوتیوب در ایران همچنان امکان پذیر است 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۳۰ دي ۱۳۹۴ - 20:30 بازدید : 1108 بار
دسترسی به وب سایت یوتیوب در ایران همچنان امکان پذیر است

وب سایت یوتیوب به عنوان یکی از بزرگترین سرویس های اشتراک ویدیو در جهان که از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه کمپانی گوگل محسوب می شود مدت هاست در کشور ایرانی در لیست سیاه فیلترینگ قرار دارد و کاربران ایرانی مدت هاست با ورود به این وب سایت با صفحه معروف فیلترینگ کشور مواجه می شوند. اما از شنبه شب این هفته (بیست و ششم دی ماه) دسترسی به وب سایت یوتیوب بدون نیاز به استفاده از سیستم های فیلترشکن امکان پذیر شده است.

گفتنی است دسترسی به این وب سایت همزمان با به نتیجه رسیدن برجام و مذاکرات هسته ای ایران و رفع تحریم های بین المللی علیه کشورمان صورت گرفته است و برخی از کاربران فضای مجازی این اتفاق را نتیجه رفع تحریم های بین المللی علیه کشور می دانند.

طبق نظر كارشناسان، سيستم فيلترينگ روی پهنای باند اينترنت كه وارد كشور می شود از طريق تجهيزات مختلفی اعمال می شود و ممكن است در مقطعی به دلايل فنی اين تجهيزات با مشكلاتی همراه باشند و اين موضوع به صورت اتفاقی دسترسی برخی كاربران را به بعضی از سايتهای فيلتر شده، فراهم كند. محمدرضا فرنقی زاد، مدیر کل روابط عمومی وزارت ارتباطات در همین باره به گفته است: وزارت ارتباطات در این زمینه نقشی نداشته و برنامه ای مبنی بر رفع فیلتر از یوتیوب را در دستور کار ندارد.

در همین حال مسئول روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز اعلام کرده است: زیرساخت باید برای رفع فیلتر کردن سایتها نامه دریافت کند و برای رفع فیلتر یوتیوب تا کنون نامه ای دریافت نکرده است. وی درباره دلیل باز بودن دسترسی برای برخی کاربران نیز گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت در حال بررسی علت این موضوع است.

نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.