Tarashe Telegram
سر خط خبرها

یک عکس، یک دنیا رمز؛ الگوریتم جدید رمزنگاری ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - 22:14 بازدید : 1117 بار
یک عکس، یک دنیا رمز؛ الگوریتم جدید رمزنگاری !

یک هکر 18 ساله استرلیایی به نام سم کراوتر یک الگوریتم جدید رمزنگاری ابداع کرده است که با تبدیل تصویر به یک رمز 512 کاراکتری رمزعبوری بی نهایت قدرتمند تولید می کند که به گفته این هکر اگر یک رمز 8 کاراکتری را یک دانه شن در نظر بگیریم وسعت قدرت و امنیت این رمز در حد کل دانه های شن کل سواحل دنیاست !

این الگوریتم جدید رمزنگاری که با تبدیل تصویر انتخابی شما به کاراکترهای حرفی و عددی بر اساس بیت های پنهان عکس ها و تبدیلات خاص کار می کند اخیرا در کنفرانس امنیت سایبری با عنوان PasswordsCon که در لاس وگاس برگزار گشته بود معرفی گردید و نام تجاری uSig برای آن انتخاب شده است که مخفف دو کلمه Unique Signature می باشد که به معنای " امضای یکتا " می باشد.

الگوریتم رمزنگاری uSig به نوعی انقلابی در رمزنگاری اکانت ها خواهد بود و این موضوع وقتی از ارزش بالاتری برخوردار می گردد که طبق آمار افراد بر خلاف توصیه های کارشناسان امنیتی همچنان از رمزهای عبور ساده و کوتاه برای اکانت های خود استفاده می کنند و یا حتی از یک رمزعبور ساده برای کلیه اکانت های خود استفاده می کنند و براساس مطالعات و آمار هنوز هم خیلی از هک های صورت گرفته توسط هکرهای دنیا بر اساس سوء استفاده از همین رمزعبورهای ساده می باشد که کاربران برای اکانت های خود در نظر می گیرند.

اگر نحوه عملکرد این نوع رمزنگاری برای شما جالب است باید بگوییم بر اساس اطلاعات منتشر شده شما به جای ورورد رمزعبور، تصویری را به عنوان رمزعبور خود در آن سایت وارد می نمایید و این تصویر بر اساس الگوریتم uSig به یک رمزعبور 512 کاراکتری تبدیل می گردد و شما برای ورود مجدد به آن اکانت کافی است مجددا از این عکس به عنوان رمزعبور خود استفاده نمایید. البته شما می توانید یک عکس به عنوان کلید یونیورسال یا کلی انتخاب کنید و برای کلیه اکانت های خود از این عکس استفاده نمایید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس usig-passwords.com مراجعه کنید !

نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.