Tarashe Telegram
سر خط خبرها

CES 2016: خودرو مفهومی BMW i8 Mirrorless، خودرویی بدون آینه های بغل 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۶ دي ۱۳۹۴ - 18:40 بازدید : 1915 بار
CES 2016: خودرو مفهومی BMW i8 Mirrorless، خودرویی بدون آینه های بغل

آینه های بغل خودروها به عنوان یک استاندارد اجباری همواره بر روی خودروهای مختلف حضور داشته اند و کمک بسزایی به کاهش تصادفات و همچنین کنترل آسان خودرو ارائه می دهند. اما به جهت شکل خاص خود بر روی فرآیند ایرودینامیک سازی خودرو تاثیر منفی بسزایی دارند و حضور این آینه ها به عنوان مانعی در برابر مسیر حرکت باد هموراه موجب ایجاد صدایی ناشی از برخورد باد با آینه ها بوده است. همچنین به دلیل طراحی خاص این آینه ها، آینه های فوق همواره با نقطه های کوری مواجه بوده اند و رانندگان قادر به دیدن کل ناحیه پشت و کنار خودرو نبوده اند. به منظور رفع مشکلات فوق برای اولین بار کمپانی BMW در نمایشگاه CES 2016 از سیستم جدیدی در خودرو i8 خود رونمایی کرد که در این خودروها با حذف آینه های بغل، دوربین های هوشمند جایگزین شده اند و بدین ترتیب راننده قادر است به آسانی در آینه وسط خودرو تصویر پانوراما و کاملی از پشت و محیط اطراف خودرو داشته باشد.

این خودرو مفهومی که با نام BMW i8 Mirrorless در این نمایشگاه رونمایی شده است همچنان بازوهایی در کنار خودرو برای نگه داشتن دوربین های هوشمند دارد ولی این بازو ها به دلیل طراحی خاص و ایرودینامیک تر خود میزان ایرودینامیکی خودرو را نسبت به حالت پیشین خود تا سه درصد افزایش می دهند. دوربین های فوق با محافظ Gorilla Glass پوشانده شده اند و همچنین برای روزهای بارانی و برفی از سنسور حرارتی مجهزند. همچنین این دوربین ها به سنسورهای هوشمندی مجهزند تا در صورت نزدیک شدن خودرویی با سرعت بالا از طرفین به خودرو شما هشدارهایی لازم را جهت عدم تغییر مسیر به راننده می دهد.

گفتنی است کمپانی BMW به منظور روانه ساختن این خودرو به خیابانها در حال مذاکره با مقامات دولتی کشورهای اروپایی و آمریکایی است تا بتواند مجوز جایگزینی آینه های بغل با این دوربین ها را دریافت کند. در ادامه می توانید ویدیویی در توصیف این سیستم جدید مشاهده کنید ...

bmw-i8-mirrorless-2.jpg

دانلود ویدیو
منبع Cnet
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.