Tarashe Telegram
سر خط خبرها

بناهای بی نظیری که در سال 2016 افتتاح خواهند شد 0

نویسنده : مهدی فتاحی تاریخ : ۱۵ دي ۱۳۹۴ - 08:00 بازدید : 1377 بار
بناهای بی نظیری که در سال 2016 افتتاح خواهند شد

با پیشرفت روز افزون علم عمران، معماری، مکانیک، کامپیوتر و ... روز به روز ما شاهد ساخت بناهای بی نظیرتر و چشم نوازتر از سوی مهندسین فعال در این زمینه هستیم. در سال 2016 ما شاهد افتتاج 9 بنای بی نظیر در سراسر دنیا از آسیا گرفته تا آمریکا خواهیم بود. این بناها گاه به دلیل ارتفاع زیاد، گاه به دلیل دوستدار طبیعت بودن و گاه به جهت طراحی مفهومی و بی نظیر خود بسیار مورد توجه مشتاقان هستند. در ادامه به معرفی این 9 بنای بی نظیر خواهیم پرداخت پس با تراشه همراه باشید ...

موزه ملی زاید - ابوظبی

موزه ملی زاید یکی از جالب ترین بناهایی است که در سال 2016 در شهر ابوظبی امارات متحده عربی افتتاح خواهد شد. از این ساختمان به عنوان موزه تاریخی، فرهنگی استفاده خواهد شد. ساختمان فوق که از بیرون معماری شبیه به بالهای پرنده دارد توسط معماری بریتانیایی به نام نورمن فاستر طراحی شده است.

builds-of-2016-1.jpg

موزه لوور - ابوظبی

دومین بنای بی نظیر این لیست نیز به یک ساختمان جالب در شهر ابوظبی امارات متحده عربی تعلق دارد. این ساختمان که طراحی شبیه به بازارهای سنتی عربی دارد از سقفی فولادین ساخته شده است و بارانی از نور را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد. معمار این بنا ژان نوول می باشد و پروژه فوق یک پروژه مشترک بین کشور امارات متحده عربی و موزه لوور پاریس می باشد.

builds-of-2016-2.jpg

پایانه حمل و نقل مرکز تجارت جهانی - نیویورک

ایده و طرح ساخت این بنا به دوازده سال پیش باز میگردد اما بارها به دلیل مشکلات اقتصادی و کمبود بوجه مراحل ساخت آن با تاخیر مواجه بوده است. گویا سال 2016 سال خوشی برای این بناست و قرار است در سال جاری مراحل ساخت آن به پایان برسد. طرح این ساختمان به مانند یک پرنده در حال پریدن است و پایه های کناری آن به نوارهای نورانی مجهز خواهند بود.

builds-of-2016-3.jpg

برج تائو ژو یین یوآن - تایپه

یکی از خلاق ترین بناهای سال 2016 برج تائو ژو یین یوآن واقع در شهر تایپه می باشد. این برج به نوعی نمونه ای از بناهای دوستدار طبیعت نیز به شمار می رود و بخش عمده ای از آب مصرفی و زباله های طبیعی تولید شده توسط ساکنین آن امکان بازیافت خواهند داشت. همچنین انرژی مورد نیاز ساختمان از انرژی خورشید فراهم خواهد شد. طرح این بنا از سوی آقای وینستن کاله بو ارائه شده است.

builds-of-2016-4.jpg

مرکز هنرهای نمایشی تایوان - تایپه

یک بنای دیگر از نه بنای موجود در لیست متعلق به تایوانی های ساکن شهر تایپه است. رم کولهاس و دیوید گیانوتن برای ساختمان هنرهای نمایشی تایوان طرح جالبی پیشنهاد داده اند که ساخت و افتتاح آن در سال 2016 اتفاق خواهد افتاد.

builds-of-2016-5.jpg

موزه هنرهای آمریکای مرکزی - میامی

فرناندو رومرو به منظور فراهم ساختن محیطی جذاب برای نمایش هنرهای ملی آمریکا در شهر میامی ایالت فلوریدا دست به کار شده است و طرح ساختمان خلاقانه ای را داده است که در آن بنا به صورت لایه لایه روی هم ساخته خواهند شد.

builds-of-2016-6.jpg

پروژه ی تیت - لندن

بنای تیت به منظور نمایش هنرهای معاصر ساخته خواهد شد و برخلاف طراحی مدرنی خود از دیوارهایی آجری بهره خواهد برد. این پروژه در محله بنک ساید شهر لندن واقع در کشور بریتانیا قرار دارد.

builds-of-2016-7.jpg

موزه ملی تاریخ سیاهپوستان - واشنگتن دی.سی

موزه ملی تاریخ سیاهپوستان آمریکا واقع در قلب این کشور و در شهر واشنگتن دی.سی افتتاح خواهد شد. دیوید آجایه معمار تانزانیایی تبار طراحی این بنای زیبا را بر عهده داشته است.

builds-of-2016-8.jpg

آسمان خراش تجاری پینگ آن - شنژن

شهر شنژن چین به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای تجاری این کشور محسوب می شود. آسمانخراش صد طبقه پینگ آن به عنوان بلندترین برج این شهر با معماری بی نظیر که موفق به کسب جایزه LEED به عنوان معماری سبز نیز بوده است در سال 2016 افتتاح خواهد شد.

builds-of-2016-9.jpg

منبع CNN
نویسنده
تصویر Mehdi

مهدی فتاحی هستم، فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی فناوری اطلاعات. به صورت حرفه ای مشغول انجام پروژه های طراحی و گرافیکی ام، اما در کنار تخصص اصلی، عاشق اورکلاکینگ، بازی های کامپیوتری، نجوم، نقاشی، موسیقی و ... هم هستم. شیفته خلاقیت و دقت عمل در طراحی و تولید محصولات اپلم و به نوعی جزو طرفداران این برندم !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.