Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ایان مرداک، بنیانگذار لینوکس دبیان در سن 42 سالگی درگذشت 1

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۱۲ دي ۱۳۹۴ - 21:00 بازدید : 1142 بار
ایان مرداک، بنیانگذار لینوکس دبیان در سن 42 سالگی درگذشت

Ian Murdock به عنوان بنیانگذاز پروژه لینوکس دبیان دوشنبه هفته پیش به طرز مشکوکی در سن 42 سالگی در گذشت. شرکت Docker با انتشار خبر مرگ ایان مرداک در بلاگ رسمی این شرکت، علت مرگ وی را بیان نکرده است. اما انتشار توییت های غیرعادی همچون توییتی که طی آن مرداک اعلام کرده است که خودکشی خواهد کرد و بسته شدن حساب توییتری وی به دلیل احتمال هک شدن حساب، مرگ وی را کمی مشکوک ساخته است.

پروژه دبیان در سال 1993 توسط این مرد بزرگ پایه گذاری گردید و در حال حاضر این پروژه بیش از هزار برنامه نویس رسمی دارد. پروژه دبیان به عنوان یک پروژه کاملا متن باز بر پایه هسته لینوکس بنیان نهاده شده است و یکی از محبوبترین توزیع های سیستم عامل لینوکس می باشد. ایان مرداک در نام گذاری این پروژه از نام خود (Ian) نیز بهره برده است. وی پیش از این سابقه فعالیت در شرکت های سان مایکروسیستمز و بنیاد لینوکس را نیز داشته است و مدتی پیش به شرکت Docker پیوسته بود.

منبع TechSpot
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.
ایرانی
ایرانی 28 دي 1394 - 00:26

مرداک به دنبال یک مشکل با همسایه اش به درب خانه ی او می کوبیده که پلیس میاید و او را کتک می زنند طوری که سر و کارش به بیمارستان می افتد. بعدا توسط پلیس بازداشت شده و به جرم حمله به یک افسر پلیس به زندان انداخته می شود و او را محکوم به پرداخت ۲۵ هزار دلار جریمه می کنند. او بعد از آزادی در اثر افسردگی حاصل از این حادثه خودکشی کرده است. خدایش بیامرزد. او یکی از بزرگترین بنیانگذاران لینوکس بود و دبین لینوکس را که اساس بسیاری از توزیع های بعدی لینوکس است خلق کرد.