Tarashe Telegram
سر خط خبرها

شبکه آزمایشگاه ملی در حوزه فضایی راه اندازی شد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۲ دي ۱۳۹۴ - 18:00 بازدید : 1235 بار
شبکه آزمایشگاه ملی در حوزه فضایی راه اندازی شد

رئیس سازمان فضایی ایران از راه اندازی شبکه آزمایشگاهی ملی در حوزه فناوری فضایی با هدف یکپارچه سازی دانش فنی در این بخش خبر داد.

محسن بهرامی در مراسم معارفه رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به نظام موجود در بخش فناوری فضایی گفت: هم اکنون با وجود شورای عالی فضایی، دبیرخانه ذیل این شورا و سازمان فضایی ایران هماهنگی ملی برای بخش فضایی کشور ایجاد شده است. وی با اشاره به اقدامات خوبی که برای تقسیم کار صنعت فضایی در کشور ایجاد شده است، گفت: اینکه سازمان فضایی ایران به وزارت ارتباطات بازگشت، اقدام قابل تقدیری است اما این به معنی آن نیست که اگر این سازمان زیر نظر ریاست جمهوری بود اقدام مناسبی نبود.

رئیس سازمان فضایی ایران با تاکید بر اینکه هم اکنون تقسیم کار ملی در صنعت فضایی ایران انجام شده است، گفت: چه در بخش دفاعی و چه در بخش غیر دفاعی تمامی اقدامات در این حوزه به صورت صلح آمیز است. بهرامی راه اندازی شبکه آزمایشگاهی ملی در حوزه فضایی را در راستای چابک سازی این بخش عنوان کرد و گفت: این شبکه آزمایشگاهی می تواند در راستای یکپارچه سازی دانش فنی در این بخش، طراحی مفهومی، جمع آوری پروژه ها و خدمات دهی به پروژه های فضایی نقش موثری ایفا کند.

وی با اشاره به نقش پژوهشگاه فضایی در راه اندازی این شبکه آزمایشگاهی گفت: توسعه بومی فناوری فضایی از جمله اولویت های ما محسوب می شود و باید توجه داشت که فعالیت های فضایی فقط پرتاب ماهواره نیست بلکه باید زمینه های استفاده از این فناوری در مخابرات، سنجش از دور و ناوبری فضایی نیز وارد شویم بنابراین نیازمند همکاری با شرکت های دانش بنیان فضایی هستیم. بهرامی گفت: در این مرحله ممکن است به خاطر رفع نیازهای جاری مان درگیر خرید ماهواره از کشورهای دیگر شویم اما فراموش نمی کنیم که اولویت ما در حوزه فضایی، بومی سازی است. وی تاکید کرد: فناوری فضایی به نحوی نیست که هر روز بخواهیم یک پرتاب ماهواره داشته باشیم و زمانی که شرایط پرتاب مهیا شود زمان آن را اعلام خواهیم کرد.

منبع MehrNews
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.