Tarashe Telegram
سر خط خبرها

موتور جستجوی Thinga برای کودکان عرضه شد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۱۲ دي ۱۳۹۴ - 08:00 بازدید : 834 بار
موتور جستجوی Thinga برای کودکان عرضه شد

امروزه با گسترش گجت های تکنولوژیکی رسانه اینترنت با زندگی کلیه سطوح سنی جامعه عجین شده است و از کودکان خردسال تا افراد کهنسال همگی بخشی از روزمرگی خود را با این رسانه در ارتباطند. اما گسترش بی حد مرز این رسانه و همچنین عدم وجود نظارت های بین المللی به محتوای منتشر شده بر روی فضای اینترنت باعث بروز نگرانی هایی مخصوصا در استقاده کودکان از این تکنولوژی شده است. کمپانی های بی شماری امروزه در تلاشند تا با ارائه محتوای مناسب از اینترنت برای کودکان از آسیب های احتمالی برای این رده سنی از جامعه جلوگیری کنند. پروژه های همچون Google Kids، GoGooligans و KidRex و یا پروژه متوقف شده Yahoo Kids را می توان از جمله این فعالیت ها در نظر گرفت.

اخیرا موتور جستجوی جدیدی با نام Thinga شروع به فعالیت کرده است که با ارائه محتوای مناسب برای کودکان در جستجوهای اینترنتی از انحراف این گروه سنی جلوگیری می کند. محتوای این موتور جستجو که بیشتر به صورت دستی توسط گروه پشتیبان سایت جمع آوری و ایندکس می گردد عاری از هرگونه نتایج تبلیغاتی است و همچنین صفحه اصلی این وب سایت علاوه بر ارائه امکان جستجو به نمایش جدیدترین و جالب ترین مطالب پیرامون حیوانات، زندگی، علم و ... می پردازد.

وب سایت Thinga با ارائه پنل ویژه والدین در تلاش است تا کمک کند والدین کنترل کاملی بر روی فعالیت های فرزندان خود داشته باشند. استفاده از خدمات Thinga کاملا رایگان است و این کمپانی در نظر دارد برای تامین هزینه های پروژه مجله ای با نام Boom راه اندازی نماید که کاربران برای استفاده از آن نیاز به پرداخت حق عضویت خواهند داشت. همچنین فروش تی شرت، ماگ و ... در تینگا استور و نمایش تبلیغات محدود و متناسب با سنین کودکان در موتور جستجو از دیگر منابع درآمد این پروژه خواهد بود.

منبع Engadget
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.