Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نیمی از بزرگسالان در آمریکا به بازی های کامپیوتری علاقه دارند 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - 20:36 بازدید : 1184 بار
نیمی از بزرگسالان در آمریکا به بازی های کامپیوتری علاقه دارند

 در حالی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند که مخاطبان جامعه بازی‌های ویدیویی، جوانان هستند، بررسی‌های مرکز تحقیقاتی Pew، خلاف این موضوع را نشان می‌دهد. این مطالعه دریافته است که ۴۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی نیز بازی‌های ویدیویی در قالب‌ بازی‌های کامپیوتری، موبایلی و سایر وسایل کنسولی انجام می‌دهند که از بین این ۴۹ درصد، تعداد مردان و زنان تقریبا مساوی است.

مایو دوگان، سرپرست این تحقیقات معتقد است که این موضوع خیلی هم شگفت‌آور نیست. او می‌گوید از آنجایی که صنعت بازی‌های ویدیویی از نظر جمعیتی بسیار پیشرفت کرده است، تعجبی نیست که جمعیت بازی‌کنندگان نیز افزایش یابد. همان طور که انتظار می‌رود، جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله بزرگترین جمعیت بازی‌کنندگان (گیمرها) هستند. (۷۷ درصد از آنها بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهند) اما بزرگسالان نیز تعداد قابل توجهی را می‌سازند؛ ۵۸ درصد از افراد ۳۰ تا ۴۹ ساله، ۵۰ درصد از افراد ۵۰ تا ۶۴ ساله و ۲۵ درصد از افراد ۶۵ ساله و بالاتر بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهند.

این بررسی همچنین در جست‌وجوی یافتن کسانی است که در عین بازی کردن، خود را گیمر می‌نامند. این تحقیقات، لقب گیمر را به کسانی می‌دهد که طرفدار پر و پا قرص بازی‌ها هستند یا به طور مکرر مشغول بازی‌اند و از کسانی که در تحقیقات هستند می‌پرسد که آیا این واژه شخصیت آنها را توصیف می‌کند؟ از همه رده‌های سنی، بزرگترین اختلاف بین دختران و پسران گیمر، از سنین ۱۸ تا ۲۹ سال است، به طوری که ۳۳ درصد از پسران در مقایسه با ۹ درصد از دختران گیمر بودند. هرچند، بین گیمرهای ۵۰ ساله و بالاتر، تعداد مردان و زنان با سه تا چهار درصد تفاوت، تقریبا یکسان است.

این تحقیق همچنین طیف گسترده‌ای از رفتارهای این جامعه آماری را در مقابل بازی‌های ویدیویی فراهم کرده است. محققان درباره رابطه بین خشونت و رفتار، تصویر زنان و اقلیت‌ها در بازی‌های ویدیویی پرسیده‌اند و اینکه آیا بازی‌های رایانه‌ای موجب ارتقای مهارت‌های ارزشمند زندگی از جمله برقراری ارتباط و کار گروهی شده است؟ دوگان می‌گوید که این تحقیقات دو هدف اصلی را دنبال کرده است. اول اینکه از کسانی که بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهند، آمار گسترده‌ای گرفته شود و دومین هدف، یافتن تعداد کسانی است که بازی‌ها را به طور قابل توجهی در زندگی خود شریک می‌کنند.

منبع ISNA
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.