Tarashe Telegram
سر خط خبرها

ایران خودرو 5 نسخه جدید از پژو را در ایران تولید خواهد کرد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۹ آذر ۱۳۹۴ - 17:59 بازدید : 1999 بار
ایران خودرو 5 نسخه جدید از پژو را در ایران تولید خواهد کرد

با توافقات اولیه هسته ای و نزدیک شدن به زمان اجرایی برجام کمپانی های مختلفی در زمینه های مختلف در حال رایزنی جهت حضور در ایران پس از رفع تحریم های اقتصادی علیه کشورمان ایران هستند. یکی از جالب ترین رایزنی ها مربوط به تصمیم همکاری کمپانی پژو فرانسه با شرکت ایران خودرو ایران می باشد. بر اساس مذاکرات صورت گرفته کمپانی سیتروئن (زیر شاخه پژو فرانسه) تصمیم دارد با راه اندازی خط تولید 5 نسخه جدید پژو در ایران با شرکت ایران خودرو همکاری کند.

در این زمینه مدیرعامل ایران‌ خودرو با مدیر هلدینگ پژو سیتروئن دیدار و گفتگو کرده است تا مقدمات احیای روابط این دو گروه خودروساز با یکدیگر فراهم شود. همکاری‌ های جدید ایران‌ خودرو و پژو مانند قبل نخواهد بود و تغییرات مثبتی در نوع ارتباط این دو گروه سازنده‌ ی اتومبیل در ایران و فرانسه ایجاد خواهد شد. هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران‌ خودرو درباره‌ی همکاری‌ های جدید ایران با برند پژو فرانسه اعلام کرد که :

در مذاکراتی که با رئیس گروه پژو سیتروئن داشتیم، قرار شد شرکتی ایجاد کنیم که 50 درصد سهامش به نام ایران‌خودرو و 50 درصد دیگر به نام پژو سیتروئن باشد. مدیریت این شرکت نیز 2 سال از سمت ما و 2 سال از سمت آن‌ها تعیین می‌شود. مذاکرات ما با پژو به نفع کشور است. از موقعی که قرارداد امضا شده و شرایط اجرای برجام مهیا شود، تقریباً 15 تا 18 ماه طول می‌کشد تا تولیدات این شرکت مشترک به بازار برسد. قرار بر این است که پانصد میلیون یورو برای ایجاد این شرکت سرمایه‌ گذاری شود و در این دور از همکاری‌ ها 5 خودروی پژو 301، 208، 2008، 508 و 5008 در ایران به تولید برسد.

بر اساس اعلام یکه زارع 30 درصد تولیدات پژو در خاک ایران از طریق کانال‌ های فروش پژو به دنیا صادر می‌شود. در ادامه می توانید تصاویر این پنج خودرو را مشاهده کنید.

peugeot-208.jpg

پژو 208

peugeot-301.jpg

پژو 301

peugeot-508.jpg

پژو 508

peugeot-2008.jpg

پژو 2008

peugeot-5008.jpg

پژو 5008

منبع EgtesadOnline
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.