Tarashe Telegram
سر خط خبرها

دیگر نگران انفجار باتری گوشی هوشمند خود نباشید ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۴ - 15:42 بازدید : 876 بار
دیگر نگران انفجار باتری گوشی هوشمند خود نباشید !

دانشمندان موفق به ساخت تراشه هوشمندی شده اند که با قرار گرفتن درون باتری سیستم های همراه نسبت به انفجار یا آتش گرفتن آن هشدار می دهند.

این روزها باتریهای لیتیوم یونی کاربردهای وسیعی پیدا کرده اند. آنها از تلفنهای همراه هوشمند گرفته تا سایر سیستم های الکترونیکی همراه را شارژ می کنند. استفاده گسترده و همه روزه از این نوع باتریها موجب شده تا در برخی موارد آنچنان داغ شده که تا مرز انفجار نیز پیش روند. اکنون گروهی از دانشمندان با آگاهی از این موضوع تراشه هوشمندی ساخته اند که به راحتی در این دسته از باتریها تعبیه شده و کار زیر نظر قرار دادن سلامت آنها را انجام می دهند. بدین ترتیب دیگر جای نگرانی درخصوص منفجر شدن و یا آتش گرفتن باتری های لیتیوم یونی وجود نخواهد داشت.

در حال حاضر باتری های لیتیوم یونی به همراه تراشه ای ساخته می شوند که ولتاژ، دما و میزان شارژ آنها را در سطحی مناسب قرار می دهد. این تراشه به کاربر سیستم همراه درخصوص داغ شدن بیش از حد باتری هشدار می دهد. اما به عقیده دانشمندان دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور که تراشه هوشمند جدید را ساخته اند، تراشه های فعلی فاقد کارایی لازم برای تشخیص هرگونه نقص در عملکرد باتری هستند که این خود می تواند جرقه شکل گیری معایب بعدی در باتری باشد. اما تراشه هوشمند این دانشمندان نه تنها کارایی تراشه های قبلی را دارد بلکه سلامت باتری و میزان شارژ آن را نیز به طور مداوم زیر نظر دارد.

منبع MehrNews
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.