Tarashe Telegram
سر خط خبرها

سامسونگ در حال کار بر روی سنسورهای جدید دوربین با نام BRITECELL 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - 16:31 بازدید : 1062 بار
سامسونگ در حال کار بر روی سنسورهای جدید دوربین با نام BRITECELL

کمپانی کره ای سامسونگ در همایش جدید خود که با حضور سرمایه گذاران این کمپانی تشکیل شد اطلاعات کلی در مورد سنسور جدید خود با نام BRITECELL را منتشر ساخته است. بر اساس این فناوری جدید سامسونگ قصد دارد با بهبود سنسورهای دوربین علاوه بر کوچکتر ساختن ماژول دوربین، کیفیت تصاویر تهیه شده در فضاهای کم نور را نیز افزایش دهد.

از جمله مهمترین مشکلات سنسورهای فعلی Dynamic Range (رِنج دینامیکی) این سنسورهاست که سامسونگ در سنسورهای جدید خود سعی دارد آن را برطرف سازد. در حال حاضر دوبین های فعلی از فیلترهای Bayer (بایر) بهره میگیرند که پیکسل های سبز در تصاویر ایجاد می کند، اما سامسونگ میخواهد با حذف این پیکسل های سبز و جایگزینی آن با پیکسل های سفید نور دریافتی توسط سنسور دوربین را افزایش داده و تصاویر روشن تری ثبت نماید.

دوربین های تولیدی با سنسور BRITECELL قادر به ثبت تصاویر 20 مگاپیکسلی خواهند بود و اندازه پیکسل ها در این سنسورها یک میکرومتر خواهند بود. این در حالی است که اندازه ماژول سنسور نیز از دوربین های 16 مگاپیکسلی کنونی که اندازه پیکسل ها در آنها 1.12 میکرومتر می باشد کمی کوچکتر خواهد بود. در تولید این سنسورها از WDR هوشمند برای بهبود Dynamic Range استفاده خواهد شد و همچنین سنسورهای فوق به سیستم فوکوس خودکار سریع و همچنین تشخیص فاز برای تهیه تصاویر با کیفیت تر مجهز خوهند بود. تصاویری از نحوه عملکرد این سیستم را در ادامه مشاهده می کنید ...

samsung-britecell-1.jpg

samsung-britecell-2.jpg

samsung-britecell-3.jpg

samsung-britecell-4.jpg

samsung-britecell-5.jpg

منبع GSMArena
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.