Tarashe Telegram
سر خط خبرها

با iPhone جدید خود وزن اجسام را اندازه بگیرید ! 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۴ آبان ۱۳۹۴ - 15:57 بازدید : 2092 بار
با iPhone جدید خود وزن اجسام را اندازه بگیرید !

یکی از فناوری های جدیدی که در گوشی های iPhone 6s و iPhone 6s Plus از آن رونمایی شد فناوری 3D Touch می باشد که کاربران را قادر می سازد بدون باز کردن ایمیل متن آن را بخوانند و یا نسبت به ایجاد تصاویر داینامیک و پویا از طریق انگشتان دست خود اقدام کنند. اما شاید برای شما نیز جالب باشد که بگوییم یک آقای فرانسوی با نام Simon Gladman توانسته است اپلیکیشن جدیدی با نام Plum-O-Meter طراحی کند که قادر است بر اساس فناوری 3D Touch وزن دو جسم قرار گرفته بر روی صفحه نمایش گوشی آیفون شما را بررسی کرده اعلام کند کدام یک سنگین تر است !

بر خلاف اطلاعات پیشین براساس اطلاعات منتشر شده بر روی iDownloadBlog صفحه نمایش آیفون های جدید به جای سه سطح تشخیص فشار به پنج سطح تشخیص و اندازه گیری فشار مجهز است و نرم افزار تهیه شده توسط این فرد فرانسوی نیز بر اساس همین سطوح قادر به سنجش نسبی و درصدی وزن اجسام است. نکته قابل ذکر آن است که نرم افزار Plum-O-Meter بناست به صورت متن باز و رایگان عرضه شود و این خود خبر بسیار خوبی برای کاربران گوشی های جدید آیفون می باشد. فقط باید توجه داشت که با توجه به حساسیت بالای صفحات نمایش گوشی های آیفون این نرم افزار برای سنجش حجم اشیاء بزرگ و سنگین مناسب نخواهد بود و بیشتر می توان از آن برای سنجش وزن دو شی کوچک استفاده کرد.

منبع DigitalTrends
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.