Tarashe Telegram
سر خط خبرها

مشاهده سه بعدی فضای پشت دیوار از طریق امواج مایکروویو امکان پذیر شد 0

نویسنده : آرش یزدانیان تاریخ : ۴ آبان ۱۳۹۴ - 15:41 بازدید : 956 بار
مشاهده سه بعدی فضای پشت دیوار از طریق امواج مایکروویو امکان پذیر شد

دانشمندان و محققان موسسه ماساچوست آمریکا (MIT) در حال کار بر روی دوربین های جدیدی هستند که با شلیک امواج مایکروویو و دریافت بازتاب آنها قادرند فضای پشت دیوار و همچنین اجسام موجود در آن را به صورت سه بعدی ترسیم نمایند. این دوربین ها که ترکیبی از دوربین های عادی و سیستم های راداری هستند اما با این تفاوت که امواج مایکروویو شلیک شده از سوی این دوربین ها بر خلاف امواج رادار در برخورد با اجسام زاویه دار متشنج و پراکنده نمی شوند و تصویری واضح تر و بهتر از فضای پشت موانع ترسیم می کنند.

علاوه بر مزیت فوق دوربین های جدید نسبت به تجهیزات راداری بسیار کوچکتر و سریع تر بوده و از قیمت تمام شده بسیار کمتری نیز برخوردارند. اشاره به این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که این دوربین ها با قرار گرفتن بر روی جنگنده ها قادرند با ارسال پالس های مایکروویو و دریافت بازخورد از این امواج تصویری سه بعدی از اجسام پشت دیوار و موانع ترسیم کنند که در نوع خود می تواند بسیار مفید واقع شود. آزمایشات صورت گرفته بر روی این دوربین ها نشان داده است که دوربین فوق قادر است به خوبی اجسام موجود در پشت دیوارهای آجری و چوبی را ترسیم نماید.

منبع TechInsider
نویسنده
تصویر Arash

آرش یزدانیان هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک و عاشق هر آنچه که به نوعی با دنیای کامپیوتر و اینترنت در ارتباط هست ! تخصص اصلیم کدنویسی و طراحی وب می باشد و بیشتر مطالعاتم در همین زمینه متمرکز هست و در نهایت یک طرفدار دو آتیشه سیستم عامل ها و نرم افزار های متن باز !

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.