Tarashe Telegram
سر خط خبرها

HP مشکلات امنیتی اینترنت اکسپلورر موبایل را به صورت عمومی منتشر کرد 0

نویسنده : سینا حقیقت تاریخ : ۵ مرداد ۱۳۹۴ - 16:00 بازدید : 900 بار
HP مشکلات امنیتی اینترنت اکسپلورر موبایل را به صورت عمومی منتشر کرد

مرورگر اینترنت اکسپلورر به عنوان مرورگر پیشفرض سیستم عامل ویندوز به واسطه پادشاهی این سیستم عامل در عرصه کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ ها از استفاده بسیار بالایی برخوردار دار است. هرچند کمپانی مایکروسافت در نسخه های جدیدتر این مرورگر سعی می کند مشکلات پیشین آن را برطرف کند اما به دلیل عدم بروزرسانی این مرورگر توسط کاربران و استفاده از نسخه های قدیمی بسیاری از کاربرانی که از مرورگر استفاده می کنند در معرض خطرات ناشی از مشکلات و باگ های امنیتی آن هستند.

اما این مشکلات تنها مربوط به نسخه های قدیمی مرورگر اینترنت اکسپلورر نمی شود و به تازگی گروهی با نام TippingPoint از شرکت HP مشکلات امنیتی موجود در نسخه موبایل اینترنت اکسپلورر را به صورت عمومی منتشر ساخته اند. این گروه در توضیح کار خود اعلام کرده اند که شش ماه پیش مشکلات موجود را به کمپانی مایکروسافت گزارش داده اند و این کمپانی در حالی که فرصت کافی برای رفع این مشکلات را داشته است اما اقدامی نکرده است و بنابراین مشکلات را به صورت عمومی منتشر ساخته اند تا بلکه مایکروسافت به فکر رفع مشکل بی افتد.

بر اساس گزارش ها منتشر شده باگ امنیتی موجود زمانی قابل سوء استفاده توسط هکرها می باشد که بتوانند کاربران را از یک وب سایت عادی به وب سایت دارای Maleware هدایت کنند. مایکروسافت نیز در گزارشی اعلام کرده است که در جریان مشکلات موجود هست ولی برای بروز مشکلات گزارش شده باید شرایط خاصی برقرار باشد و کاربران به صورت عادی در معرض خطر خاصی نیستند. به هر حال توصیه شده است تا ارائه نسخه بروزرسان برای رفع این باگ های امنیتی کاربران از استفاده از مرورگر مذکور خودداری کنند.

منبع digitaltrends
نویسنده
تصویر Sina70

سینا حقیقت هستم. دانشجوی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک ، تخصص اصلی من در زمینه توسعه وب و طراحی رابط کاربری برای وب سایت ها می باشد .

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.