Tarashe Telegram
سر خط خبرها

نسل سوم AMD Eyefinity برای نمایشگرهایی با رزولوشن مختلف 0

نویسنده : مانی محتشم تاریخ : ۶ خرداد ۱۳۹۳ - 19:10 بازدید : 1103 بار
نسل سوم AMD Eyefinity برای نمایشگرهایی با رزولوشن مختلف

نسل سوم تکنولوژی چند نمایشگر Eyefinity شرکت AMD قادر خواهد بود رزولوشن ها را ترکیب و تطبیق دهد. AMD با Eyefinity پیشرو در تکنولوژی چند نمایشگر است که به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از آن گستردگی (محدوده) صفحه نمایش خود را به 3 تا 6 صفحه نمایش فیزیکی مجزا گسترش دهید.

تا به امروز این تکنولوژی به گونه ای عمل می کرد که باید تمامی نمایشگرهای متصل به کامپیوتر در یگ رزولوشن یکسان قرار بگیرند. که در این امر نمایشگری با رزولوشن پایینتر همواره محدودکننده بوده و بقیه نمایشگرها خود را با آن تطابق می دهند. اما به زودی این محدودیت از میان برداشته خواهد شد تا بتوان نمایشگرهای مختلف با رزولوشن های مختلف را در کنار هم استفاده کرد. در نسل سوم این تکنولوژی، سه روش برای حل مشکل رزولوشن ارایه شده که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

در روش اول که "Fit Mode" نام دارد، تعداد پیکسل های عمودی تمام نمایشگرها محدود به نمایشگری است که کمترین تعداد پیکسل عمودی را داراست. در این روش نیز نمایشگر بزرگتر به نمایشگر کوچکتر محدود می شود.

eyefinity3_fit.jpg

روش دوم "Expand Mode" نام دارد که در آن، صفحه ی نمایشی که بیشترین تعداد پیکسل عمودی را دارد (در وسط قرار گرفته است) به عنوان رزولوشن عمودی اصلی در نظر گرفته می شود و در نمایشگرهای کوچکتر قسمت هایی از تصویر دیده نخواهد شد. اما روش سوم و آخر به گونه ای است که در تمامی نمایشگرها تصویر به صورت Dynamic ایجاد خواهد شد و متناسب با رزولوشن صفحه نمایش تصویر تولید خواهد شد. این روش "Fill Mode" نام دارد و در آن صفحه فضای نمایش به هدر نمی رود.

eyefinity3_ fill &expand.jpg

AMD قصد دارد این تکنولوژی به روز رسانی شده را در نسخه Catalyst 14.6 که در ماه June 2014 عرضه می شود، معرفی کند.

منبع Techpowerup
تگ ها
نویسنده
تصویر Mani

مانی محتشم هستم. دانشجوی رشته IT که تو دوران تحصیلم علاقه زیادی به سخت افزار کامپیوتر پیدا کردم و خوشحال از اینکه بتونم اخبار و مطالب مربوط به سخت افزار کامپیوتر رو در اختیار بقیه قرار بدم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.