Tarashe Telegram
سر خط خبرها

92 درصد از سود بازار فروش گوشی های هوشمند به اپل تعلق دارد 0

نویسنده : سیمین یوسف زاده تاریخ : ۲۳ تير ۱۳۹۴ - 19:00 بازدید : 1020 بار
92 درصد از سود بازار فروش گوشی های هوشمند به اپل تعلق دارد

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Canaccord Genuity بیش از 92 درصد سود بازار فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه ی نخست سال 2015 به شرکت اپل تعلق دارد. این در حالی است که میزان سود حاصل از فروش گوشی های آیفون در سال گذشته و در مدت مشابه 65 درصد بوده است و اپل توانسته است در مدت یک سال این سود را بیش از 25 درصد افزایش دهد که در نوع خود بی نظیر است. پس از شرکت اپل شرکت سامسونگ با تصاحب 15 درصد از سود حاصل از بازار فروش گوشی های هوشمند را در اختیار دارد.

شاید برای شما جای سوال باشد که چرا درصد سود اپل این چنین بالاست در حالی که میزان فروش سایر شرکت ها نیز بسیار نزدیک به اپل است و اصلا اگر 92 درصد سود این بازار متعلق به اپل و 15 درصد نیز متعلق به سامسونگ باشد پس سایر شرکت ها چه سودی از این بازار دارند ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم میانگین قیمت فروش گوشی های آیفون در سه ماهه نسخت سال 2015 عددی معادل 659 دلار بوده است که این رقم برای گوشی های اندرویدی تنها 185 دلار است از سوی دیگر بسیاری از شرکت های فعال در این زمینه که شمار آنها طبق گزارشات کمپانی Analytics بیش از 1000 شرکت است در سه ماهه نخست امسال دارای رشد منفی و سود منفی بوده اند که با احتساب آن ها سود اصلی و سرشار این بازار پرسود به شرکت آمریکایی اپل تعلق یافته است.

منبع macrumors
نویسنده
تصویر Simin

سیمین یوسف زاده هستم. دانشجوی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی و علاقمند به مباحث نو. در کنار مطالعه کتب درسی انگلیسی یکی از سرگرمی های اصلیم بررسی روزانه سایت های خبری در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر هست.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.