Tarashe Telegram
سر خط خبرها

Satoru Iwata مدیرعامل کمپانی نینتندو در سن 55 سالگی درگذشت 0

نویسنده : پویا رضایی تاریخ : ۲۳ تير ۱۳۹۴ - 15:00 بازدید : 859 بار
Satoru Iwata مدیرعامل کمپانی نینتندو در سن 55 سالگی درگذشت

کمپانی نینتندو در اطلاعیه ای اعلام کرد که مدیرعامل این شرکت آقای Satoru Iwata روز شنبه و در سن 55 سالگی درگذشته است. دلیل مرگ او سرطان مجاری صفرا اعلام شده است و گویا آقای ساتورا ایواتا از یکسال پیش با عود این بیماری دست به غریبان بوده است و طی دو ماه گذشته مدام زیر تیغ جراحی بوده است.

Satoru Iwata پیش از ریاست شرکت نینتندو و در سنین جوانی خود به عنوان برنامه نویس جذب شرکت HAL می شود. این شرکت بازی سازی بازی هایی را برای کنسول نینتندو خلق می کرده است و از جمله بازی های معرفی شده از سوی این کمپانی می توان به EarthBound، Balloon Fight و سری Kirby اشاره کرد. او در نهایت به عنوان ریاست شرکت HAL انتخاب می شود و در سال 2000 وارد کمپانی نینتندو می گردد و در سال 2002 به سمت مدیرعاملی این کمپانی انتخاب می شود.

در طول مدیریت آقای ساتورا ایواتا این شرکت با پستی و بلندی های فراوانی همراه بوده است و عرضه کنسول های Nintendo DS و Wii در زمان مدیریت این مدیر موفق موجب جذب سود فراوانی برای این شرکت شده است همچنین عرضه ناموفق Wii U نیز در شرایطی که دستگاه های اندرویدی، آیفون و آی پد در حال تسخیر بودند یکی از حرکت های ناموفق این مدیر به شمار می رود. در حال حاضر Genyo Takeda و Shigeru Miyamoto مدیریت موقت این کمپانی را پس از مرگ آقای ساتورا ایواتا بر عهده دارند و باید دید مدیرعامل جدید این شرکت برای خروج از بحران این شرکت چه چشم اندازی برای شرکت ژاپنی نینتندو ترسیم خواهد کرد.

منبع theverge
نویسنده
تصویر Pouya

پویا رضایی هستم. عاشق پر و پا قرص گیم های ویدیویی. یک PS4 باز تمام عیار ! سعی میکنم همه بازی هایی که منتشر می شوند رو تا حد امکان بازی کنم و روزانه خبرهای مربوط به بازی ها رو از سایت های مختلف پیگیری می کنم. عاشق سری بازی های Hitman هستم.

نظرات
اطلاعات من را به خاطر داشته باش !
قوانین و مقررات ارسال نظر
  • شناسه اینترنتی شما در هنگام ثبت نظر ثبت می گردد.
  • جواب سوال حاصل جمع را به انگلیسی (5) وارد کنید !
  • از ارسال نظرات غیر مرتبط با موضوع مطلب خودداری کنید.
  • نظرات خود را به زبان فارسی ارسال فرمایید؛ نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • هرگونه توهین به سایرین، استفاده از الفاظ نامناسب و همچنین ارسال نظرات سیاسی و مغایر با قوانین کشور ممنوع می باشد.
  • وارد کردن فیلد ایمیل الزامی می باشد.
  • برای انتخاب عکس کاربری برای ایمیل خود در سایت گرآواتار ثبت نام کنید.